گالری تصاویر » مراسم » مذهبی » گالری محرم وادقان ۱۰

گالری محرم وادقان ۱۰

گالری محرم وادقان ۱۰ برروی سایت قرار گرفته است.

کانون فرهنگی هنری شهدای مسجد جامع وادقان شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و هفتاد و یاد باوفایش را تسلیت و تعزیت عرض می کند.

انشاالله در اسرع وقت اخبار وادقان هم برروی سایت قرار می گیرد.

چهار حادثه مهم شب عاشورا
۱٫ در شب عاشورا به “محمد بن بشیر حضرمی” یکی از یاران امام حسین علیه‏السلام خبر دادند که فرزندت در سرحدّ ری اسیر شده است. او در پاسخ گفت: ثواب این مصیبت او و خود را از خدای متعال آرزو می‏کنم و دوست ندارم فرزندم اسیر باشد و من زنده بمانم. امام حسین علیه‏السلام چون سخن او را شنید فرمود: خدا تو را بیامرزد، من بیعت خود را از تو برداشتم، برو و در آزاد کردن فرزندت بکوش.
محمد بن بشیر گفت: در حالی که زنده هستم، طعمه درندگان شوم اگر چنین کنم و از تو جدا شوم.
امام علیه‏السلام پنج جامه به او داد که هزار دینار ارزش داشت و فرمود: پس این لباسها را به فرزندت که همراه توست بسپار تا در آزادی برادرش مصرف کند.
۲٫ امام حسین علیه‏السلام در سخنرانی شب عاشورا خبر از شهادت یاران خود داد و آنان را به پاداش الهی بشارت داد. در این مجلس “قاسم بن الحسن” به امام علیه‏السلام عرض کرد: آیا من نیز به شهادت خواهم رسید؟ امام با عطوفت و مهربانی فرمود: فرزندم! مرگ در نزد تو چگونه است؟ عرض کرد: ای عمو! مرگ در کام من از عسل شیرین‏تر است. امام علیه‏السلام فرمودند: آری تو نیز به شهادت خواهی رسید بعد از آنکه به رنج سختی مبتلا شوی، و همچنین پسرم عبداللّه‏ (کودک شیرخوار) به شهادت خواهد رسید.
قاسم گفت: مگر لشکر دشمن به خیمه‏ها هم حمله می‏کنند؟ امام علیه‏السلام به ماجرای شهادت عبداللّه‏ اشاره نمودند که قاسم بن الحسن تاب نیاورد و زارزار گریست و همه بانگ شیون و زاری سر دادند.۲۶
۳٫ امام علیه‏السلام در شب عاشورا دستور دادند برای حفظ حرم و خیام، خندقی را پشت خیمه‏ها حفر کنند. حضرت دستور داد به محض حمله دشمن چوبها و خار و خاشاکی که در خندق بود را آتش بزنند تا ارتباط دشمن از پشت سر قطع شود و این تدبیر امام علیه‏السلام بسیار سودمند بود.
۴٫ مرحوم شیخ صدوق در کتاب ارزشمند “امالی” نوشته است: شب عاشورا حضرت علی‏اکبر علیه‏السلام و ۳۰ نفر از اصحاب به دستور امام علیه‏السلام از شریعه فرات آب آوردند. امام علیه‏السلام به یاران خود فرمود: برخیزید، غسل کنید و وضو بگیرید که این آخرین توشه شماست.

روز عاشورا
و اینک میدانی دوباره، اینک ۷۲ یار و هزاران دشمن کینه‏توزی که رحم و مروّت را از ازل نیاموخته‏اند. اینک عاشورا که هر چه از آن بگوییم کم گفته‏ایم، از برخوردهای جلاّدانه سپاه عمر بن سعد، یا عنایات و الطاف سیدالشهداء علیه‏السلام .
سردارانی، سپاه عظیمی را به سوی جهنم رهبری می‏کردند و امام معصومی لشکر کم تعداد خود را به بهشت بشارت می‏داد… و سرانجام شهادت، خون، نیزه، عطش و اطفال، تازیانه و سرهای بریده، آه از اسارت و شام، آه از خرابه و…
تا به قتلت عدو شتاب گرفت چرخ را سخت اضطراب گرفت
ریخت خون مقدّست به زمین آسمان زاشک آب گرفت
ابر خون ماه عارضت پوشاند همه گفتند آفتاب گرفت
ناله مصطفی به گوش رسید موج خون زچشم بوتراب گرفت
شد سیه رنگ آسمان از خشم که زخونت زمین خضاب گرفت
آن تن پاره پاره را دربر گه سکینه گهی رباب گرفت
شست زینب زاشک جسمت را بلکه از چشم خود گلاب گرفت
بر تن پاره پاره داد سلام زآن بریده ‏گلو جواب گرفت
هردم از زخم بی‏حساب تَنَتْ خم شد و بوسه بی‏حساب گرفت(۲۹

کانون فرهنگی هنری شهدای مسجد جامع وادقان گالری محرم وادقان ۱۰

Be Sociable, Share!

نویسنده: سعید اوستا


شنبه - ۲ آبان ۱۳۹۴

۸ نظر
7,452 بازدید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 رتبه, میانگین : 4٫50 از 5)
Loading...

8 پاسخ به “گالری محرم وادقان ۱۰”

 1. صادقی239 گفت:

  تاثیرى که در مجالس امام حسین علیه السلام در بین الطلوعین وجود دارد ،در زمانهاى دیگر بسیار کمتر است

  در مجالس بهترین وقت در ایام عاشورا صبح است بین الطلوعین، مرحوم آقا همیشه می‌فرمودند: آن فیضی که در بین الطلوعین به عزاداران اهل بیت یا حتی به مجالس شادی و مجالس موالید اهل بیت، می‌رسد در سایر اوقات نیست؛ کمتر است. و ما مقصودمان این است که ادراکِ در مجلس بیشتر باشد و چون بین الطلوعین بهترین اوقات است؛ اقتضای شرکت در مجالس این است که در بین الطلوعین باشد. در بعد از ظهر و در شب هم اشکال ندارد، ولی این را رفقا بدانند آن تاثیری که جلسات در بین‌الطلوعین دارد آن تاثیر در اوقات دیگر کمتر است نمی‌گوییم نیست و نمی‌گویم که در ساعات دیگر مثل شب یا عصر جلسه نباشد، نه، اشکال ندارد، جلسه باشد هیچ اشکالی ندارد و خب کسانی ممکن است نتوانند صبح بروند شب یا عصری یک جلسه پیدا می‌کنند مثلا تکیه‌ای در آ‌نجا هست احساس خلوصی می‌کنند بالاخره اسم سیدالشهداء است، می‌روند. ولی مرحوم آقا می‌فرمودند قدر جلسات صبح و بین‌الطلوعین را بدانید آن تأثیر در جلسه بین‌الطلوعین تاثیرش بسیار بسیار بالاتر است و خصوصا اینکه انسان متوجه بشود، رزقی را که ملائکه در آن روز برای انسان رزق معنوی می‌نویسند در بین الطلوعین است.
  مرحوم آقای حداد به ما می‌فرمودند: که روزی معنوی هر روز را ملائکه در بین‌الطلوعین می‌نویسند، لذا وقتی می‌گویند بین‌الطلوعین بیدار باشید برای این است. کسی که بین‌الطلوعین خواب است آن روز رزق ندارد نماز می‌خواند بدون رزق، قران هم اگر بخواند رزق ندارد، فایده‌ای ندارد می‌شود خالی، ولی بین الطلوعین اگر بیدار باشد، بین الطلوعین متوجه باشد، نماز آن روزش فرق می‌کند دعایش فرق می‌کند، زیارتش فرق می‌کند اینها همه چی؟ اینها همه تفاوتها هستند.

 2. صادقی 239 گفت:

  نام من سرباز کوی عترت است ، دوره آموزشی ام هیئت است . پــادگــانم چــادری شــد وصــله دار ، سر درش عکس علی با ذوالفقار . ارتش حیــدر محــل خدمتم ، بهر جانبازی پی هر فرصتم . نقش سردوشی من یا فاطمه است ، قمقمه ام پر ز آب علقمه است . رنــگ پیراهــن نه رنــگ خاکــی است ، زینب آن را دوخته پس مشکی است . اسـم رمز حمله ام یاس علــی ، افسر مافوقم عباس علی (ع).

 3. سعید اوستا گفت:

  دوستان عزیز سلام
  با آرزوی قبولی عزاداری های شما در ایام عزای حسینی و با تشکر فراوان از نظرات شما
  بابت مشکل پیش آمده در نمایش تصاویر پوزش می طلبمانشاالله در کوتاه ترین زمان برطرف می شود و فیلم روز عاشورا نیز روی سایت قرار می گیرد

 4. صادقی239 گفت:

  مکاشفه همسر علامه طباطبایی(ره) در روز عاشورا
  علامه طباطبایی(ره) معتقد بود: تنها راه منحصر به فردِ وصول به معرفت امام حسین(ع) و ادراک مقام ولایت مطلقه حضرات معصومین علیهم‌السلام، عرفان است و بس!

  عنایت به کلمات اولیا و بزرگان مکتب، راهگشای انسان است. از جمله این بزرگان مرحوم علامه سید محمد حسین طباطبایی است که چنین می‌گوید: حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام برای رفع حجب و موانع سیر الی الله نسبت به سالکین راه خدا عنایتی عظیم دارند.

  علامه حسینی طهرانی که از شاگردان سلوکی و علمی علامه طباطبایی بود، در کتاب «لمعات الحسین» حدیثی را از حضرت امام حسین علیه‌السلام نقل می‌کند و در قولی دیگر در تفسیر آن چنین به بیان علامه طباطبایی استشهاد می‌کند:

  خطبه سید الشهداء درباره معرفت خدا و امام‏

  از جمله فرموده‌های حضرت سید الشهداء أباعبدالله الحسین(ع) است که روزى به عنوان خطبه براى اصحاب خود ایراد نمودند:

  أَیُّهَا النَّاسُ! إنَّ اللَهَ مَا خَلَقَ خَلْقَ اللَهِ إلَّا لِیَعْرِفُوهُ؛ فَإذا عَرَفوهُ عَبَدوهُ، وَ استَغنَوا بعِبادَتهِ عَن عِبَادَه ما سِواهُ.

  فَقالَ رَجلٌ: یابنَ رسولِ اللَهِ! مَا مَعرِفَه اللَهِ عَزَّ وَ جَلَّ؟ فَقالَ: مَعرِفَه أَهلِ کُلِّ زَمَانٍ، إمامَهُ الَّذِى یَجِبُ عَلَیهِمْ طَاعَتُهُ.

  «اى مردم! به درستی که خداوند خلق خود را نیافرید، مگر از براى آنکه به او معرفت و شناسایى پیدا کنند. پس زمانی که او را بشناسند، در مقام بندگى و عبودیت او بر مى‏‌آیند؛ و به واسطه عبادت و بندگى او از عبادت و بندگى غیر او از جمیع ما سِوى مُستغنى مى‏‌شوند.

  در این حال مردى گفت: اى پسر رسول خدا! معرفت خداوند عز و جل چیست؟

  حضرت فرمود: معرفت و شناخت اهل هر زمان، امام خود را که واجب است از او اطاعت و پیروى کنند.»

  علامه طهرانی می‌گوید: روزی به استاد خود، علامه طباطبایی گفتم: چگونه می‌توان به مغز و مراد این حدیث شریف حضرت سید الشهداء(ع) رسید؟

  علامه طباطبایی پاسخ گفت: تنها راه منحصر به فردِ وصول به معرفت امام علیه‌السلام و ادراک مقام ولایت مطلقه حضرات معصومین علیهم‌السلام، عرفان است و بس!

  * حکایت مکاشفه همسر علامه طباطبایی در روز عاشورا

  علامه حسینی طهرانی همچنین در کتاب «مطلع انوار» از علامه طباطبایی نقل می‌کند که می‌گفت: عیال ما که خدایش رحمت کند، زنی بسیار بزرگوار و مؤمن بود. من با وی ۱۰سال در نجف اشرف که برای تحصیل مشرف بودم، ایام عاشورا برای زیارت به کربلا می‌‌آمدیم و پس از ۱۰ سال که به تبریز مراجعت کردیم همسرم روز عاشورا در تبریز در منزل نشسته و مشغول خواندن زیارت عاشورا بود؛ می‌گوید:

  «ناگهان دلم شکست و با خود گفتم: ۱۰ سال، روز عاشورا در کنار مرقد مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بودم و امروز از این فیض محرومم! یک‌مرتبه دیدم که در حرم مطهر در زاویه بین بالاسر و رو به رو ایستاده‌‌ام و رو به قبر مطهر مشغول خواندن زیارت هستم و چون روز عاشورا بود و مردم غالباً برای تماشای دسته و سینه‌‌زنان می‌‌روند فقط در پایین پا، مقابل قبر سایر شهداء چند نفری ایستاده و بعضی از خدّام برای آنها مشغول خواندن زیارت هستند؛ این صحنه که تمام شد دیدم در، خانه خود نشسته و در همان محل مشغول خواندن بقیه زیارت هستم.»

  منبع:فارس

  • صادقی239 گفت:

   حکایت سید رشتى در موضوع زیارت عاشورا

   محدث نورى در کتاب “نجم الثاقب” از تقى صالح سیداحمد فرزند سید هاشم رشتى، تاجر ساکن رشت، نقل می‎کند که گفت در سال هزار و دویست و هشتاد براى او اداء حج و زیارت خانه خدا از رشت به تبریز آمدم، آنجا در خانه یکى از تجار معروف، بنام حاج صفر على منزل نمودم. چون قافله‎اى نبود متحیر بودم که چگونه سفر را ادامه دهم تا آن که حاج جبار نامى که جلودار قافله و از سده اصفهان بود مال التجاره‎اى برداشت که بسوى “طرابوزن” حرکت کند من هم مالى از او کرایه کردم و حرکت نمودم. به منزل اول که رسیدیم سه نفر دیگر به تحریص حاج صفر على به من ملحق شدند.

   یکى حاج ملا باقر تبریزى حجه فروش و دیگرى حاج سید حسین تاجر تبریزى و دیگرى حاج على بود.

   پس به اتفاق حرکت کردیم تا به “ارزنه الروم” رسیدیم و از آنجا به سمت طرابوزن حرکت کردیم.

   در یکى از منازل ما بین این دو شهر، حاجى جبار جلودار نزد ما آمد که این منزل که در پیش داریم مخوفست قدرى زودتر بار کنید که به همراه قافله باشید چون در سایر منازل ما غالبا از قافله عقب بودیم ما تقریبا دو ساعت و نیم یا سه ساعت به صبح مانده حرکت کردیم. به اندازه نیم یا سه ربع از منزل دور شده بودیم که هوا تاریک شد و برف باریدن گرفت به طورى که هر یک از رفقا سر خود را پوشانده و تند راندند هر چه کردم به آنها برسم ممکن نشد تا آن که آنها رفتند و من تنها ماندم.

   پس، از اسب خود پیاده شدم در کنار راه نشستم و چون مبلغ ششصد تومان با خود داشتم مضطرب گشتم و تصمیم گرفتم که در همین مکان بمانم تا آفتاب طلوع کند و سپس به قافله ملحق شوم .

 5. سعید اوستا گفت:

  دوستان عزیز
  برای دریافت قسمت هایی از مراسم ظهر عاشورا به آدرس
  http://www.aparat.com/v/kchGt
  مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشخصات شهیدان

 • شهید علی اکبر اکبریان
  شهدای وادقان تاریخ تولد ۱ اردیبهشت ۱۳۴۶ تاریخ شهادت ۱۳ اسفند ۱۳۶۲ محل شهادت طلائیه نام عملیات خیبر گلزار شهید : دارالسلام کاشان
  شهید صادق تقوی زاده
  شهید صادق تقوی زاده تاریخ تولد ۱۳۴۲ تاریخ شهادت ۱۲ اسفند ۱۳۶۷ محل شهادت ایرانشهر نام عملیات نبرد با اشرار گلزار: تهران.
  شهید غلامحسین اکبریان
  شهدای وادقان غلامحسین اکبریان وادقانی تاریخ تولد ۳۱ شهریور ۱۳۳۷ تاریخ شهادت ۲۱ بهمن ۱۳۵۷ محل شهادت تهران
  شهید محمدرضا مصلحی
  شهید محمدرضا مصلحی تاریخ تولد ۱ فروردین ۱۳۴۷ تاریخ شهادت ۱۲ بهمن ۱۳۶۵ محل شهادت شلمچه نام عملیات کربلای ۵ گلزار: وادقان گلزار شهدا
 • شهید مرتضی عمرانی پور
  تاریخ تولد ۱۴خرداد ۱۳۴۸ تاریخ شهادت ۸ بهمن ۱۳۶۵ محل شهادت شلمچه نام عملیات کربلای ۵ گلزار: تهران.
  شهید محمد طاهری
  تاریخ تولد تاریخ شهادت ۱ بهمن ۱۳۶۵ محل شهادت قم نام عملیات بمباران گلزار: قم.
  شهید صادق باقر زاده
  تاریخ تولد ۱۳۴۷ تاریخ شهادت ۲۱ دی ۱۳۶۵ محل شهادت شلمچه نام عملیات کربلای پنج رجعت شهید صادق باقر زاده چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۷۷ همزمان با تاسوعای حسینی سابقه جبهه ۶ ماه اعزام بسیج مسجد بزرگ لاله زار تهران گلزار روستای سار گلزار شهدا
  شهید صفرعلی مقنی
  شهید صفرعلی مقنی تاریخ تولد ۲ تیر ۱۳۲۹ تاریخ شهادت ۱۵ آبان ۱۳۶۲ محل شهادت مریوان نام عملیات والفجر چهار گلزار: روستای سار گلزار شهدای سار
 • شهید محمد رسولی
  شهید محمد رسولی تاریخ تولد ۱۲ آذر ۱۳۲۹ تاریخ شهادت ۱۹ آبان ۱۳۶۱ محل شهادت عین خوش نام عملیات محرم گلزار: روستای وادقان. شبستان امامزاده احمد(ع) کانون فرهنگی هنری شهدای مسجد جامع وادقان شهید محمد رسولی
  شهید ابوالفضل رضایی
  شهید ابوالفضل رضایی تاریخ تولد ۱ فروردین ۱۳۴۴ تاریخ شهادت ۲۳فروردین ۱۳۶۲ محل شهادت شرهانی نام عملیات والفجر یک گلزار: روستای وادقان. شبستان امام زاده احمد(ع)
  شهید سید علی ناظری
  شهید سید علی ناظری تاریخ تولد ۶ خرداد ۱۳۴۲ تاریخ شهادت ۱۶ آبان ۱۳۶۳ محل شهادت سومار
  شهید داوود دادرس
  شهید داوود دادرس تاریخ تولد ۱ اردیبهشت ۱۳۴۴ تاریخ شهادت ۳۰ مهر ۱۳۶۲ محل شهادت مریوان نام عملیات والفجر چهار گلزار: دارالسلام کاشان
 • شهید عباس قمری
  اطلاعات شهید عباس قمری در دسترس نیست چند نکته که یاد آوری آنها خالی از لطف نیست خواهش مندیم اگر از شهیدان والا مقام و پدران آنها بخصوص شهید عباس قمری عکسی خاطره ای یا هرچیزی که بتوان در سایت به نمایش گذاشت را در اختیار ما قرار دهید تا برای نمایش عموم قرار دهیم. دوم استفاده […]
  شهید عبادی فر
  اطلاعات شهید عبادی فر در دسترس نیست چند نکته که یاد آوری آنها خالی از لطف نیست خواهش مندیم اگر از شهیدان والا مقام و پدران آنها بخصوص شهید عبادی فر عکسی خاطره ای یا هرچیزی که بتوان در سایت به نمایش گذاشت را در اختیار ما قرار دهید تا برای نمایش عموم قرار دهیم. […]
  شهید سیدعباس سیدحلاج
  شهید سیدعباس سیدحلاج تاریخ تولد ۱۳۳۲ تاریخ شهادت ۱۴ مهر ۱۳۶۴ محل شهادت سقز گلزار تهران. بهشت زهرا(س). قطعه ۲۷٫ ردیف ۵۷ چند نکته که یاد آوری آنها خالی از لطف نیست خواهش مندیم اگر از شهیدان والا مقام و پدران آنها عکسی خاطره ای یا هرچیزی که بتوان در سایت به نمایش گذاشت را […]
  شهید مسعودرنجبر
  اطلاعات شهید مسعودرنجبر در دسترس نیست چند نکته که یاد آوری آنها خالی از لطف نیست خواهش مندیم اگر از شهیدان والا مقام و پدران آنها بخصوص شهید مسعودرنجبر عکسی خاطره ای یا هرچیزی که بتوان در سایت به نمایش گذاشت را در اختیار ما قرار دهید تا برای نمایش عموم قرار دهیم. دوم استفاده از […]
 • شهید حمیدکاشانی
  تاریخ تولد ۱۳۴۵ تاریخ شهادت ۱۴ آذر ماه ۱۳۶۴ محل شهادت مهران چند نکته که یاد آوری آنها خالی از لطف نیست خواهش مندیم اگر از شهیدان والا مقام و پدران (بخصوص شهید حمیدکاشانی ) آنها عکسی خاطره ای یا هرچیزی که بتوان در سایت به نمایش گذاشت را در اختیار ما قرار دهید تا […]
  شهید حسن فلاح
  شهید حسن فلاح تاریخ تولد ۱۰ فروردین ۱۳۳۹ تاریخ شهادت ۸شهریور ۱۳۶۰ محل شهادت زاهدان گلزار روستای وادقان، شبستان امامزاده احمد(ع)
  شهید محسن اسلامی
  شهید محسن اسلامی تاریخ تولد ۱۹ آبان ۱۳۴۰ تاریخ شهادت ۶ مرداد ۱۳۶۰ محل شهادت آبادان عملیات حصر آبادان گلزار: دارالسلام کاشان
  شهید صالح تقوی زاده
  شهید صالح تقوی زاده تاریخ تولد ۱۳۴۳ تاریخ شهادت ۱۲ مرداد ۱۳۶۳ محل شهادت مهران نام عملیات والفجر چهار گلزار: تهران. چند نکته که یاد آوری آنها خالی از لطف نیست خواهش مندیم اگر از شهیدان والا مقام وادقان و پدران آنها عکسی خاطره ای یا هرچیزی که بتوان در سایت به نمایش گذاشت را […]
 • شهید مجید نوری
  تاریخ تولد ۲۷ مرداد ۱۳۴۶ تاریخ شهادت ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ محل شهادت کنسولگری مزار شریف
  شهید محمدحسین مصلحی
  امروز مشخصات شهید محمدحسین مصلحی وادقانی بر روی سایت کانون شهدای مسجد جامع وادقان قرار می گیرد. تاریخ تولد ۱ شهریور ۱۳۳۹ تاریخ شهادت ۱۶ مرداد ۱۳۶۷ محل شهادت بانه کردستان نام عملیات مرصاد گلزار: روستای وادقان. گلزار شهدا چند نکته که یاد آوری آنها خالی از لطف نیست خواهش مندیم اگر از شهیدان والا […]
  شهید منصورحاصلی
  اطلاعات شهید منصورحاصلی در دسترس نیست چند نکته که یاد آوری آنها خالی از لطف نیست خواهش مندیم اگر از شهیدان والا مقام و پدران آنها بخصوص شهید منصورحاصلی عکسی خاطره ای یا هرچیزی که بتوان در سایت به نمایش گذاشت را در اختیار ما قرار دهید تا برای نمایش عموم قرار دهیم. دوم استفاده از […]
  شهید احمداحمدزاده
  شهید احمد احمدزاده تاریخ تولد ۱۳۴۴ تاریخ شهادت ۵ مرداد ۱۳۶۷ محل شهادت دهلران چند نکته که یاد آوری آنها خالی از لطف نیست خواهش مندیم اگر از شهیدان والا مقام و پدران بخصوص شهید احمداحمدزاده آنها عکسی خاطره ای یا هرچیزی که بتوان در سایت به نمایش گذاشت را در اختیار ما قرار دهید […]
 • حاج مهدی ملکی
  شهید حاج مهدی ملکی تاریخ تولد شهریور ۱۳۵۰ تاریخ شهادت ۹ تیر ۱۳۶۵ محل شهادت سردشت نام عملیات نصر ۴ گلزار: تهران.
  شهید حسن عسگری
  شهید حسن عسگری وادقانی تاریخ تولد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۴۴ تاریخ شهادت ۱۲ تیر ۱۳۶۳ محل شهادت خورخوره مهاباد نام عملیات کمین دشمن گلزار: روستای وادقان. شبستان امامزاده احمد(ع) چند نکته که یاد آوری آنها خالی از لطف نیست خواهش مندیم اگر از شهیدان والا مقام و پدران آنها عکسی خاطره ای یا هرچیزی که بتوان […]
  شهید رضا عباسی
  تولد ۱۳۳۹ تاریخ شهات ۲۹ خرداد ۱۳۶۶
  شهید ابراهیم اوستا
  تاریخ تولد ۱ فروردین ۱۳۴۴ تاریخ شهادت ۲۶ خرداد ۱۳۶۵ محل شهادت پیرانشهر نام عملیات نبرد با اشرار گلزار: روستای وادقان. گلزار شهدا
 • شهید صفرعلی احسن زاده
  شهید صفرعلی احسن زاده تاریخ تولد ۱ فروردین ۱۳۳۹ تاریخ شهادت ۳ خرداد ۱۳۶۱ محل شهادت خرمشهر نام عملیات فتح خرمشهر گلزار: روستای وادقان. گلزار شهدا
  شهید سعید ملکی
  شهید سعید ملکی تاریخ تولد ۲۸ اردیبهشت ۱۳۴۴ تاریخ شهادت ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۵ محل شهادت فاو نام عملیات والفجر هشت گلزار: تهران.
  شهید علی اکبر صالحی سرشت
  شهید علی اکبر صالحی سرشت تاریخ تولد ۱۳۴۴ تاریخ شهادت ۲۰ مهر ۱۳۶۲ محل شهادت سومار نام عملیات مسلم ابن عقیل گلزار: تهران. قطعه ۲۶
  شهید رمضان علی اسماعیلی
  شهید رمضان علی اسماعیلی تاریخ تولد ۲۱ اردیبهشت ۱۳۳۹ تاریخ شهادت ۲۳ فروردین ۱۳۶۲ محل شهادت شرهانی نام عملیات والفجر مقدماتی گلزار: روستای وادقان. گلزار شهدا
 • شهید قاسم حسن زاده
  شهید قاسم حسن زاده تاریخ تولد ۱ فروردین ۱۳۴۸ تاریخ مفقود الاثری ۲۷فروردین ۱۳۶۷ محل شهادت فاو نام عملیات فاو گلزار: روستای وادقان گلزار شهدا
  شهید غلامعلی محمدزاده
  شهید غلامعلی محمدزاده تاریخ تولد ۱۰ آبان ۱۳۳۷ تاریخ شهادت ۲۳فروردین ۱۳۶۲ محل شهادت شرهانی نام عملیات والفجر یک گلزار: روستای وادقان. گلزار شهدا
  شهید ابوالفضل سربندی
  شهید ابوالفضل سربندی تاریخ تولد ۱۳۴۴ تاریخ شهادت ۲۳فروردین ۱۳۶۲ محل شهادت شرهانی نام عملیات والفجر یک گلزار: تهران.